سالن شماره 5 نمایشگاه بین المللی

سالن 5، از نظر موقعیت، در قلب محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران واقع شده و دقیقاً در نقطه اتصال فاز غربی و شرقی قرار دارد. این سالن با مساحت 7850 متر مربع، شامل فضای نمایشگاهی، امکانات رفاهی و خدمات متنوع، به عنوان بزرگترین سالن نمایشگاهی در این محل شناخته می‌شود. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سالن می‌توان به عدم وجود ستون در فضای نمایشگاهی، سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق به‌روز، دوربین‌های مداربسته، لابی‌های مجلل ورودی با ورودی مجزا از بار، عدم نیاز به موکت، سرویس بهداشتی‌های کارتی، سالن کنفرانس، سیستم صوتی و ده‌ها ویژگی دیگر اشاره کرد.

خدمات انجام شده

بتن ریزی این پروژه به مساحت 5000 متر مربع با استفاده از ترکیب بتن الیافی و مش وهمچنین ساب سیلیکاتی جهت زیبایی و براق شدن کف سالن انجام گرفته است.

افزایش مقاومت با بتن الیافی

در واقع، بتن الیافی نوعی کامپوزیت است که با اضافه کردن الیاف تقویت‌کننده به ترکیب بتن، مقاومت کششی آن به طرز قابل توجهی افزایش می‌یابد. این ترکیب کامپوزیتی دارای یکپارچگی و پیوستگی مناسب است و امکان استفاده از بتن به عنوان یک مادهٔ قابل تشکیل جهت تولید سطوح مقاوم با انحناهای بالا را فراهم می‌کند. بتن الیافی همچنین دارای قابلیت جذب انرژی بالاست و تحت تأثیر بارهای ضربه‌ای، به راحتی از هم پاشیده نمی‌شود.

فواید استفاده از ساب سیلیکاتی

سیلیکات بر روی بتن: سیلیکات یک ماده است که با هدف ایجاد براقیت بر روی سطح بتن، به همراه فرآیند کفسابی اعمال می‌شود. کفسابی بتن با استفاده از آب یا روش خشک: در طول فرآیند کفسابی و پرداخت، مقادیر زیادی گرد و غبار و باقیمانده‌های تولید می‌شوند که ممکن است برای سلامتی کارگران و محیط کار آسیب‌زا باشد. از این رو، در فضاهای بسته، ترجیح می‌دهیم از کفسابی تر استفاده کنیم. با این حال، اگر پس از کفسابی قصد استفاده از اپوکسی را دارید، به دلیل حساسیت آن به آب، استفاده از نوع خشک توصیه می‌شود. برای تعیین قیمت کفسابی بتن، باید به مساحت سطح، تجهیزات مورد استفاده و نوع کفسابی توجه نمود. البته، عواملی چون نوسانات بازار نیز در تعیین قیمت نقش مهمی دارند. همچنین، مراکز و شرکت‌های مختلف این خدمات را ارائه می‌دهند و دستمزد آن‌ها برای انواع مختلف کفسابی متفاوت است.

موقعیتسئول
متراژ000/5 متر مربع
کاربریتجاری
کارفرماشرکت بانیان امید
Rate this portfolio

تجاریصنعتی